|
 |
 |
« Föregående annons |
Tillbaka till annonslistan
| Nästa annons »
| Visa liknande annonser
SwedCottages Stugor i Småland
Uthyres>>
Införd 5 feb 2015 av S de Jonge
 |
Införd: |
5 feb 2015 |
Län: |
Kronoberg |
Kommun: |
Tingsryd |
Kategori: |
Fritidsboende |
AnnonsID: |
479459 |
Mer info: |
SwedCottages Stugor |
Typ av annons: |
Företag |
|
|
SwedCottages (Södra Sverige Turist Service HB) förmedlar c:a 70 stugor i Småland, iKronoberg Län. I Urshult, Tingsryd, Ryd och Linneryd. Också vid sjöarna Åsnen och Mien. På vår hemsida hittar Ni våra stugor med en länk till \"Google Maps\". Stugorna finns i varierande storlek, från stora hus som är lämpliga för flera familjer till små stugor för 2 personer. De flesta stugorna finns på lugna platser, t ex mitt i skogen eller nära en sjö.
Åsnen är en av Sydsveriges största bad- och fiskesjöar. Här kan man fånga många olika sorters fisk till exempel gädda, abborre, gös och ål.
Mien är en sjö i södra Småland, yta ca 20 km2. Sjön är nästan cirkelrund och har med största sannolikhet bildats vid ett meteoritnedslag för ca 120 miljoner år sedan. Den avvattnas söderut av Mieån. I sjön ligger ön Ramsö. Ni kan naturligtvis fiska i Mien och hyra en roddbåt idrottsföreningen M.I.F. Ni fångar Gädda, Abborre, Ål, Sutare, Braxen, Öring med flera fiskar i Mien.
Välkomna att boka din stuga hos oss.
|
 |
 |
/tr>
|  |
|
 |
Ring annonsören S de Jonge på telefon +4647720875
|
|
|
Länk till denna sida: http://www.bobanken.se/annons/479459/
|
 |
 |
|
|
|